Социс
Социс

Социс є форум громадянської та філософської думки

ФорумФорум  PortalPortal  ДопомогаДопомога  ПошукПошук  ЗареєструватисьЗареєструватись  Список користувачівСписок користувачів  ГрупиГрупи  Вхід  

Частка | 

Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин

Попередня тема Наступна тема Донизу 
АвторПовідомлення
Oleksa

Чоловік К-ть повідомлень : 44
Job/hobbies : социст
Humor : немає
Registration date : 29.04.2010

СтворюватиТема: Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин   Нд Травень 23 2010, 19:44

"Не зовсім маятник" -- але ось таке спостереження, десь 3-х -- 4-х річної давнини.

Прогулюючись вихідного дня, звернув увагу на верхівку (шпиль) високого (католицького Smile ) собору -- там точилася боротьба між великими птахами (граками?), за право всістися на самому вершечку.

Виникла гіпотеза що саме через шпиль проходе "Канал" з позитивною Енергетикою, яку відчувають птахи.

За якийсь час, той з них хто "опанував верхівку", зривався й летів геть. Боротьба за "хороше місце" розпочиналася знову. Так повторювалося весь час (наскільки вистачило терпіння)...

Гіпотеза знайшла таке "продовження" -- отримавши "оптимальну дозу", птах відлітає геть, аби не "перебрати лишку" (що вписується в моє уявлення про те що "багато позитиву" дає "негатив").
Буде нагода --поспостерігайте й Ви, за бажання...
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача http://socys.forum2x2.ru
Василь Васьківський
адмiнiстратор

Чоловік К-ть повідомлень : 466
Registration date : 21.01.2008

СтворюватиТема: Re: Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин   Вт Травень 25 2010, 15:19

Oleksa пише:

Прогулюючись вихідного дня, звернув увагу на верхівку (шпиль) високого (католицького ) собору -- там точилася боротьба між великими птахами (граками?), за право всістися на самому вершечку.

Виникла гіпотеза що саме через шпиль проходе "Канал" з позитивною Енергетикою, яку відчувають птахи.

За якийсь час, той з них хто "опанував верхівку", зривався й летів геть. Боротьба за "хороше місце" розпочиналася знову. Так повторювалося весь час (наскільки вистачило терпіння)...

Гіпотеза знайшла таке "продовження" -- отримавши "оптимальну дозу", птах відлітає геть, аби не "перебрати лишку" (що вписується в моє уявлення про те що "багато позитиву" дає "негатив").

Науковий підхід вимагає розгляду всіх можливих варіантів. Наприклад, можливо, що птахи втрачають інтерес до завойованого місця, бо не будуть же вони сидіти там все життя! Треба піклуватись про хліб насущний, а опанована верхівка не відмінить почуття голоду.
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача http://www.socys.narod.ru/carstvo.htm
Oleksa

СтворюватиТема: Re: Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин   Ср Травень 26 2010, 17:57

Василь Васьківський пише:
Oleksa пише:

Прогулюючись вихідного дня, звернув увагу на верхівку (шпиль) високого (католицького ) собору -- там точилася боротьба між великими птахами (граками?), за право всістися на самому вершечку.

Науковий підхід вимагає розгляду всіх можливих варіантів. Наприклад, можливо, що птахи втрачають інтерес до завойованого місця, бо не будуть же вони сидіти там все життя! Треба піклуватись про хліб насущний, а опанована верхівка не відмінить почуття голоду.
Та я ж не наполягаю що все саме так, як в моїй "гіпотезі" ... Smile
Хоча ті птахи що "чекали на звільнення місця", також мали б відчувати голод -- якщо вже йти за запропонованою Вами версією...
Напевно фахівці з цього питання (поводження птахів) знають більше. А, може, й не переймаються такими дрібницями...

От, скажімо, ще такий момент -- певно Ви звертали увагу -- коли десь восени, птахи (шпаки, або ті ж граки, чи може якийсь їх "різнвид" -- але "чорні") збираються величезними зграями й літаючи, раптом стрімко--як по команді, змінюють напрям руху. За сигналом "вожака" це не може бути -- всі повертають миттєво і в одному й тому ж напрякму (навіть на однаковий "кут повороту", чи нахилу). Повна синхронність рухів. Отже птахи реагують ("однозначно") на якісь невидимі нам "прояви" ( Енергії ). Щоправа іноді трапляється таке, що зграя -в такий момент (спостерігав)-- "розбивається" на дві...
Такі ж "симптоми" і у зграях риб. Колись читав у Б.Болотова (він писав за поведінку, якщо не помиляюся, акваріумних риб) що це "робота лідера" (задавати напрям руху). Не знаю, наскільки це відповідає дійсності...

Взагалі, отакі моменти -- коли значна кількість окремо взятих "особистостей", на якийсь період стають "одним організмом" -- цікаві, як на мене. Колись -- ще в юнацькі роки -- буваючи на стадіоні (особливо "Динамо" проти "Спартака"), і сам відчував як "захоплює", "загальний психоз". Люди стають "зграєю" (не на 100%, і не всі -- проте зміни досить помітні).

Деякі комахи живуть таким чином. Ті ж бджоли, наприклад. Одна бджола--сама по собі -- не може існувати. Рій бджіл утворює свій "організм", зі своєю "функціональною системою". Щось подібне (наближено), мені здається, можна помітити коли людина попадає під вплив якогось вчення -- вона стає "частиною Системи". Отримуючи від неї "Енергетичну підтримку" (як бджола, наприклад, тепло) та, водночас, і "годуючи" ІÍ (як бджола нектаром -- рій).
Якщо на місце вулика поставити такий же, але з іншою сім"єю -- бджоли-попередниці не зможуть до нього потрапити, т.я. мають інший запах. Але якщо таку бджолу витримати (захишеною) в новій сім"ї (до набуття нею запаху), або обприскати рідиною з запахом що "заглуше" старий (але буде приємним для бджіл, як виду -- наприклад м"яти), то вона "стане своєю" і для новоі сім"ї ( "зміна ідеології", свого роду Smile )

Це так -- "думки вголос". Без будь-яких "претензій"
На початок Донизу
Василь Васьківський
адмiнiстратор

СтворюватиТема: Re: Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин   Ср Травень 26 2010, 18:13

Oleksa пише:
Взагалі, отакі моменти -- коли значна кількість окремо взятих "особистостей", на якийсь період стають "одним організмом" -- цікаві, як на мене.
Тема цікава і я спробую трохи згодом систематизувати свої думки. Зараз зроблю лише скептичне зауваження, що я не вважаю зграю єдиним організмом. Це випадок самоорганізації хаосу, а не організму.
На початок Донизу
Oleksa

СтворюватиТема: Re: Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин   Ср Травень 26 2010, 18:56

Василь Васьківський пише:
Oleksa пише:
Взагалі, отакі моменти -- коли значна кількість окремо взятих "особистостей", на якийсь період стають "одним організмом" -- цікаві, як на мене.
Тема цікава і я спробую трохи згодом систематизувати свої думки. Зараз зроблю лише скептичне зауваження, що я не вважаю зграю єдиним організмом. Це випадок самоорганізації хаосу, а не організму.
Я трохи не те мав на увазі.
Зграя (птахів), в наведеному приладі, лише "допомагає" нам звернути увагу на одне з "явищ". Я гадаю що кожна птаха, по одині, також під час польоту "виробляє кренделі" (вибирає траєкторію), за якимись, лише їх "зрозумілими" критеріями (наприклад, обминає шкідливі для неї "зони"). Але ми,-- спостерігаючи за нею -- не можемо з впевненістю це стверджувати (ну так їй "захотілося""!). Коли ж це робить велика група (зграя) птахів одночасно-- стає очевидним -- "щось тут не те"... Але навіть це не змушує нас задуматися ( "А чому?"Smile )
А будь-які прояви (і на будь-якому рівні) "організації" (самоорганізація -- також організація. Просто в ній не так помітні "видимі",-- хоча, як і у випадку "організації", також -- управляємі -- "надбудови"), не викликають зацікавлення "рушійними Силами", бажання зрозуміти "правила Гри", означити "критерії подібності" (та навіщо вони потрібні) і т.д.
На початок Донизу
Василь Васьківський
адмiнiстратор

СтворюватиТема: Моя основна теза   Чт Травень 27 2010, 03:56

На мою думку, йдеться не про „енергетичні канали“, а про кооперативні ефекти поведінки серед тварин.
На початок Донизу
Oleksa

СтворюватиТема: Re: Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин   Пт Травень 28 2010, 17:55

Я не зовсім зрозумів, яку "кооперацію" Ви маєте на увазі.
З чим "зкооперувався" факт збирання птахів у зграю, та проведення "спільного тренування" (перед перельотом до вирію, наприклад)?
Різке розділення/зміна напрямку руху пов"язана з якоюсь "зовнішньою(але невидимою для людини) перешкодою", як на мене. Фахівці з захисту літаків (від потрапляння птахів в дифузори двигуна) напевно(можливо) застосовюють подібні методи на летовищах. Проте, в цьому випадку, вони створюються "штучно". А у нас тема виникла з гіпотези про наявність таких "аномалій" (та "органів сприйняття" їх, пернатими) "в побуті".
Церкви та собори, наскільки я розумію, будувалися (особливо раніше), також, не "де заманеться". Місце ретельно підбиралося. Тому наявність "Каналу", для мене, не видається фантастичною.
А як фізика ставиться до геопатогенних зон?
На початок Донизу
Василь Васьківський
адмiнiстратор

СтворюватиТема: Re: Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин   Пт Травень 28 2010, 19:58

Oleksa пише:
Я не зовсім зрозумів, яку "кооперацію" Ви маєте на увазі.
Кооперативними називаються такі ефекти, коли внаслідок фазового переходу виникає макроскопічна впорядкованість певної системи, що складається з багатьох мікроскопічних елементів. Наприклад, середній магнітний момент системи магнітних атомів чи молекул дорівнює нулю, бо магнітний момент є вектором, який у кожного атома чи молекули зорієнтований випадково, а тому для кожного момента одного напрямку знаходиться інший момент протилежного напрямку, і їхній сумарний момент дорівнює нулю. А от після фазового переходу всі або більшість елементарних моментів зорієнтовуються в одному напрямку, тобто, виникає кооперативний ефект – намагнічення. Так пояснюють ферромагнетизм.

Oleksa пише:
З чим "зкооперувався" факт збирання птахів у зграю, та проведення "спільного тренування" (перед перельотом до вирію, наприклад)?
Різке розділення/зміна напрямку руху пов"язана з якоюсь "зовнішньою(але невидимою для людини) перешкодою", як на мене. Фахівці з захисту літаків (від потрапляння птахів в дифузори двигуна) напевно(можливо) застосовюють подібні методи на летовищах. Проте, в цьому випадку, вони створюються "штучно". А у нас тема виникла з гіпотези про наявність таких "аномалій" (та "органів сприйняття" їх, пернатими) "в побуті".
Ну, я не знаю, але якісь підсистеми керування рухом кожної пташки зорієнтовуються для всіх пташок в одному напрямку.
Oleksa пише:

Церкви та собори, наскільки я розумію, будувалися (особливо раніше), також, не "де заманеться". Місце ретельно підбиралося. Тому наявність "Каналу", для мене, не видається фантастичною.
Те, що місце підбиралося ретельно, ще не означає, що існують „енергетичні канали“!
Oleksa пише:

А як фізика ставиться до геопатогенних зон?
Щоб відповісти на це запитання, треба знати, що це таке, тобто займатись їх дослідженням. Я не знаю й не займаюсь.
На початок Донизу
Спонсируемый контент

СтворюватиТема: Re: Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин   

На початок Донизу

Боротьба та кооперативні ефекти поведінки серед тварин
Попередня тема Наступна тема На початок 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Социс :: Пізнання та істина :: наука та освіта-
Перейти до: