Социс
Социс
Социс
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Социс

Социс є форум громадянської та філософської думки
 
ФорумФорум  PortalPortal  ПошукПошук  Останні зображенняОстанні зображення  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Причина існування віри

Перейти донизу 
3 користувачів
Перейти до сторінки : Попередній  1, 2
АвторПовідомлення
Oleksa.
Гість




Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeСр Квіт 28 2010, 20:21

Р.М. пише:
Ваш приклад навів мене на думку, що існує якийсь діапазон "відчуттів енергї". Адже те, що приблизно можна відчути коли "цвяхом по склу", або пінопластом, або коли шкрябати кастрюлю напевно де-що інше, коли упізнаєш автора за його стилем
Звісно, Ви маєте рацію. І цей діапазон, як мінімум:

а) індивідуальний ( може "реєструватися" не лише "частота" чи "амплітуда", а -- як я вже писав, "колір", іí "малюнок", чи "напруга"... в решті решт це (окрім кольору -- тут відповідність терміну та сприйняття) це означення, якими користуюся я. У когось іншого вони можуть викликати інші асоціації. Ну -- наприклад -- хтось розрізнятиме "шорсткість" та "гладкість", або "твердість" і різні градації "м"якості"... Хоча є й енергії, так би мовити "Еталонні". Але вони вже стосуються "Глобальних Структур". Навіть знаючи про їх наявність, краще "утримуватися від екскурсій". Особливо на перших кроках -- можуть "згоріти запобіжники". Втім, людину туди й не Пускають просто так. Ті ж наші Ангели-охоронці несуть свою "службу");
б) не постійний -1. З поступом людини, з набуттям певних навичок, він розширюється;
в) не постійний-2. Є такі часові інтервали (і навіть дні) коли краще "не рипатися". В кращому випадку, інформація буде неправдивою/викривленою.

Р.М. пише:
Ще раніше я бува заглядував до ізотеричної літератури, де можна розпізнати перегуки з іншими релігіями. І хоч я собі твердо постановив що, усе те що перечить Святому Письму тут же відкидувати як непотрібний хлам і в принципі не боявся (й не боюсь) підпасти під чужий вплив, мимовільні мої спроби повернутися до цієї літератури закінчувалися мимовільними відмовами.

І у мене був такий період. Але дуже короткий. Я вже писав, здається, що один мудрий чоловік дам мені дуже слушну пораду. Якомога менше читати, а -- натомість -- "колекціонувати" (спостерігати, аналізувати, робити власні припущення й висновки...) своі відчуття. А вже якщо виникає бажання до "друкованого слова", то -- переглядаючи на форумах, в інтернеті, повідомлення дописувачів, -- звертати увагу на тих, хто "близький по духу". Чиї повідомлення для мене цікаві, викликають "симпатію", довіру... І якщо вони дають якісь посилання, то звертати увагу на цю літературу.

Пояснення було просте -- коли ми спершу читаємо чийсь опис Відчуттів, переживаннь, станів...(От як Ви -- мій Smile ), то, мимоволі, -- на основі власного життєвого досвіду, -- в нашій уяві створюється певний "стереотип". І ми, "зустрiвшись" з власним відчуттям, можемо його не "пізнати" (бо воно буде "іншим" -- НАШИМ. І відрізнятиметься від "стереотипу"), або невірно "ідентифікувати". Натомість, вже маючи васний досвід (навіть з власною "помилковою інтерпритацією"), зустрівши його опис ми "пізнаємо".
( так що, будемо вважати Ваше "шкрябати каструлю" вже "запатентованою маркою" Smile )

Бо процес пізнання йде вже на енергетичному рівні. А, в такому випадку, -- навіть якщо різняться описи відчуттів (а вони, як правило, різняться), то Ви сприймаєте не опис, а енергетику відчуття людини, що описує (а вона присутня в описі -- пишучи, чоловік, мимоволі ЦЕ "ретранслює", "вкадає" в своє повідомлення). І вона є ідентичною (або дуже подібною) до Ваших, колись пережитих відчуттів. Так відбувається і "пізнання" і розуміння, про що йде мова...

Якщо бажання читати немає, то й вірно робите, що відкадаєте вбік ці книжки. Значить вони Вам не потрібні. Взагалі -- будь-що робити через силу (навіть ходити на роботу Smile ) -- не варто... Втім я не наполягаю на абсолютній вірності цієї тези (хоча сам намагаюся дотримуватися іí).

Р.М. пише:
В даному ж випадку, оте до чого направлена моя цікавість, походить не стільки від самого предмету, як від вашої особи.

Тут може бути, як мінімум, три пояснення:
1. Вам зараз потрібна енергетика такого "смаку", яку маю, на цей, момент я. Зміниться "потреба" у Вас (або з"явиться інший "смак" у мене), ця цікавість, природнім шляхом, зникне.
2. Ваше Призначення, десь "дотичне" до "Теми", про яку я торочу... Це проявляється, наприклад, в тому ж інтересі до "експериментів". В цьому я не бачу нічого поганого.
3.Виключно гіпотетичне і "персональне" (втім, цілком можливе). Тому я -- як зареєструюся,-- вишлю Вам його приватним повідомленням.

Р.М. пише:
Допускаю, що у мені могла б з'являтися жорсткість, коли б такі розмови велися з кимось іншим.
якщо це дійсно так -- то, скоріш за все -- варіант N1.
----------------------------------------------------------------
Пане Василю Васьківський, дякую за допомогу! -- Ваші повідомлення отримав. На жаль, на цей момент, трохи сутужно з часом. Сподіваюся невдовзі зробити необхідні
"формальні дії"...
Повернутися до початку Перейти донизу
Oleksa.
Гість




Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeПт Квіт 30 2010, 09:37

Р.М. пише:
Oleksa написав:
Для Вас, припускаю, найлегшим буде пригадати якісь "особливі моменти" під час молитовних практик. Це так -- для "розкачки"

Та момент, в принципі один і то й самий ...

Я гадаю що це не зовсім так... От Ви, якось, згадували про історію з Вашим синочком ( та "помилковий діагноз"). Чомусь думається що, в той період, Ваш молитовний Стан відрізнявся від того, який буває зазвичай. Був більш самозреченим, чи що... Важко підібрати "словесну конструкцію" для таких описів -- розум в ці моменти відходить на "другий план". Навіть сама Мета, якої прагне людина, втрачає свої "матріальні обриси" є якесь внутрішнє відчутя "можливості ВСЬОГО", але "...якщо буде на те, Воля Твоя".

Гадаю щось подібне відбулося в Душі розбійника, в останній момент...

Втім, якщо я помиляюся, а Ви маєте рацію - то щиро радію! Мені бути постійно в такому "тонусі" не вдається.

Р.М. пише:
Ваш приклад навів мене на думку, що існує якийсь діапазон "відчуттів енергї".


поки є трохи часу, ще, -- в продовження теми (аби розвіяти трохи "туману"). Частина енергій ( певної частоти), дійсно нами відчувається й сприймається. Реакцією на них є скорочення певних груп м"язів (не лише, але це легше "зафіксувати").

Ящо нам хороше, у нас, в певній послідовності, напружуються одні групи м"язів. Якщо виникає почуття тривоги -- інші. При вирішенні якоісь проблеми, ми насуплюємо чоло. Коли гніваємося -- також (але "по іншому"). Звісно, "офіційне потрактування" зведе все до "біохімічних процесів в організмі", ну та я не збираюся з ним дискутувати Smile --"перемогти" його у мене немає шансів...

Ми "внутрішньо" не лише "знаємо" все це, але й користуємося "підсвідомим знанням", в своєму повсякденному житті. Людина що посміхається сприймається нами, зазвичай (є ще ж і "варіанти посмішок" Smile ), як така що не несе нам загрози. Людину "в задумі", ми манагаємося не потурбувати. Чоловікові "сердитому" ми унукаємо дивитися в очі (чому -- ще одна велика тема)...

цікаво, що знаючи про ці "властивості" можна "запускати процес" і з іншого боку. Колись давно я натрапив на таку пораду -- аби поліпшити настрій, слід дивитися на самого себе в дзеркало і посміхатися (на протязі скількохось там хвилин). Подивувашись "людской глупості", все ж спробував це зробити. за хвилину я розсміявся "по-справжньому". Із-за "ідіотизму ситуації". Й припинив "експеримент". Але -- маленьке диво -- мій гарний настрій (чи може "жартівливий стан") -- дійсно, лишився...
Якщо нахмурити лоба, й відтворити в собі "тактильні відчуття гніву", напевно, невдовзі, дійсно, нагримаєш на дружину, як мінімум...

В принципі, всі це техніки давно людству відомі (механізм, звісно, не повністю) -- "самонастроювання", аутотренінги і та ім подібні...
Повернутися до початку Перейти донизу
P.M.




Чоловік К-ть повідомлень : 52
Age : 64
Звідки : chicago il
Job/hobbies : теологія
Humor : нормально
Registration date : 25.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeПт Квіт 30 2010, 17:14

Oleksa. пише:
Р.М. пише:
Та момент, в принципі один і то й самий ...
Я гадаю що це не зовсім так... От Ви, якось, згадували про історію з Вашим синочком ( та "помилковий діагноз"). Чомусь думається що, в той період, Ваш молитовний Стан відрізнявся від того, який буває зазвичай. Був більш самозреченим, чи що...
Знаєте, так і не так. Тоді я сильно вболівав й жадав фізичної допомоги для моєї дитини, що є моєю необхідністю духовною.
Коли щось прошу у Бога, потребую якоїсь помочі, чомусь майже завжди звертаюся до Пресвятої Богородиці.
Коли ж постаю перед Ним таким яким є, й просити для себе немає що, бо й так дістаю від Нього те, чого не вартую. За що й дякую Йому і прошу у Нього прощення.

Oleksa. пише:
Важко підібрати "словесну конструкцію" для таких описів -- розум в ці моменти відходить на "другий план". Навіть сама Мета, якої прагне людина, втрачає свої "матріальні обриси" є якесь внутрішнє відчутя "можливості ВСЬОГО", але "...якщо буде на те, Воля Твоя".
Оте бажання ВСЬОГО за своєю логікою виходить за межі матеріального зовнішньо/відчуттєвого. Й виходить що уже й не треба тобі нічого ..

Oleksa. пише:
Гадаю щось подібне відбулося в Душі розбійника, в останній момент...
Втім, якщо я помиляюся, а Ви маєте рацію - то щиро радію! Мені бути постійно в такому "тонусі" не вдається.
Мені напевно й поготів. Й тонус такий що правдивий, навряд чи містить у собі земську радість. У Євангелії говориться на цей рахунок.
Бо знаємо, що все створіння разом зідхає й разом мучиться аж досі.
Але не тільки воно, але й ми самі, маючи зачаток Духа, і ми самі в собі зідхаємо, очікуючи синівства, відкуплення нашого тіла.
(Римлян 8:22,23).


Oleksa. пише:
Частина енергій (певної частоти), дійсно нами відчувається й сприймається. Реакцією на них є скорочення певних груп м"язів (не лише, але це легше "зафіксувати").
Ящо нам хороше, у нас, в певній послідовності, напружуються одні групи м"язів. Якщо виникає почуття тривоги -- інші. При вирішенні якоісь проблеми, ми насуплюємо чоло. Коли гніваємося -- також (але "по іншому"). Звісно, "офіційне потрактування" зведе все до "біохімічних процесів в організмі", ну та я не збираюся з ним дискутувати Smile --"перемогти" його у мене немає шансів...
Але ж це лише вказує на нашу залежність, в даному випадку від м'язів, як того додатку.
Очевидно мала б бути енергія чистіша, самодостатня.

Oleksa. пише:
Ми "внутрішньо" не лише "знаємо" все це, але й користуємося "підсвідомим знанням", в своєму повсякденному житті. Людина що посміхається сприймається нами, зазвичай (є ще ж і "варіанти посмішок" Smile ), як така що не несе нам загрози. Людину "в задумі", ми манагаємося не потурбувати. Чоловікові "сердитому" ми унукаємо дивитися в очі (чому -- ще одна велика тема)...
Можливо через те, що така сердитість знаходить відгомін у нашій душі.
Коли ж усе як кажуть побарабану, тоді й погляд відречений, в якому уже сердитий губиться.
Не подумайте що я якийсь мізантроп, хоча останніми часами й справді не відчуваю потреби у товаристві (знайти себе в товаристві мені легко). Саме здоровим глуздом розпізнаю усю непривабливість людської ситуації.

Oleksa. пише:
Колись давно я натрапив на таку пораду -- аби поліпшити настрій, слід дивитися на самого себе в дзеркало і посміхатися (на протязі скількохось там хвилин). Подивувашись "людской глупості", все ж спробував це зробити. за хвилину я розсміявся "по-справжньому". Із-за "ідіотизму ситуації". Й припинив "експеримент". Але -- маленьке диво -- мій гарний настрій (чи може "жартівливий стан") -- дійсно, лишився...
Якщо нахмурити лоба, й відтворити в собі "тактильні відчуття гніву", напевно, невдовзі, дійсно, нагримаєш на дружину, як мінімум...
Мені чомсь зараз подумалось, що оті здатності настроюватись на гнів, усмішки, як ознака дитячості, котра полюбому проходить.
Повернутися до початку Перейти донизу
http://yprotsiv@yahoo.com
Василь Васьківський
адмiнiстратор
Василь Васьківський


Чоловік К-ть повідомлень : 618
Звідки : Софія
Registration date : 21.01.2008

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeПн Травень 03 2010, 12:17

Oleksa пише:
Приклад "з життя":
-- дружина говорить: -- Я тебе кохаю (і каже це від щирого серця)
1.Чоловік відчуває що це так і є.
2.Чоловік сумнівається.
3.Чоловік не вірить.
Які "методи реєстрації" Ви пропонуєте застосовувати в цьому випадку? І саме почуття (любов) і його "ідентифікація" (віра/не віра) не можуть бути "зафіксовані".
Чому реакція чоловіка може бути різною?
Та й, взагалі, як з Вашої точки зору, можна "реєтрувати" хоча б, настрій людини? Що таке байдужість? Ненависть? Спокій? Жах?... Напевно ж, окрім різниці в кров"яному тискові, чи % адреналіну є ще "щось"? Чи--поки не будуть наведені конкретні цифри -- таки більш нічого?...

Справа тут не в реєстрації, а тім, навіщо нам ця реєстрація. Людині така реєстрація не потрібна, бо вона сама відчуває свої настрої, почуття чи психічний стан взагалі. Розроблені багато методик психологічного дослідження почуттів людини, яке здійснюється без фізичної реєстрації цих почуттів. Треба мати на увазі, що психіка є квантовою системою, і, як і для всіх квантових систем, реєстрація її стану приведе до зміни цього стану. А таке втручання не є морально виправданим.
Повернутися до початку Перейти донизу
http://www.socys.narod.ru/carstvo.htm
P.M.




Чоловік К-ть повідомлень : 52
Age : 64
Звідки : chicago il
Job/hobbies : теологія
Humor : нормально
Registration date : 25.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeПн Травень 03 2010, 14:14

Василь Васьківський пише:
Треба мати на увазі, що психіка є квантовою системою, і, як і для всіх квантових систем, реєстрація її стану приведе до зміни цього стану. А таке втручання не є морально виправданим.
Всього лиш така психіка морально не збалансована.
Повернутися до початку Перейти донизу
http://yprotsiv@yahoo.com
Oleksa.
Гість




Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeВт Травень 04 2010, 22:22

Василь Васьківський пише:

Справа тут не в реєстрації, а тім, навіщо нам ця реєстрація.
Говорячи про "реєстрацію емоцій" я хотів "спровокувати думку" про те, що далеко не все в нашому житті ми й зараз можемо пояснити чи "поміряти". Тут немає "провини" фізиків чи психологів. Саме усвідомлення "світу емоцій", як рушійної Сили, здатне суттєво впливати на процеси, які відбуваються в суспільстві.
Ну ось Вам приклад, який я вже наводив на ФРД і який всі ми добре знаємо (і не лише знаємо, але й ВІДЧУВАЄМО -- згадайте події того часу, про який я зараз писатиму, і "пориньте думкою" назад. Не виключаю (хоча й "не наполягаю" Smile ), що може з"явитися "смак Майдану"...

Так--я знову про 2005. Люди (навіть ті хто був за океаном -- пан Р.М. підтвердить), відчували цей Стан. Відчували не лише самі -- було розуміння, впевненість (цілком обгрунтована), що так як я -- відчуває кожен.

Оце -- за "схемою" з сусідньої теми -- Конструктор "включив пульт". І отримав "квант (багатомільйонний) енергії". Позитивної. І Показав всім нам, в якому "режимі" ми маємо перебувати, аби виконувати (вже як "глобальна одиниця" -- Країна), своє Призначення.

А потім "вступив в гру" "Учень". Ну й не змогли ми протидіяти давно відоміх "схемі" -- роздіяй й володарюй (хоча не лише за допомогою неї. Втім ця "складова" -- лежить на поверхні).
Василь Васьківський пише:
Людині така реєстрація не потрібна, бо вона сама відчуває свої настрої, почуття чи психічний стан взагалі.
Свій стан людина, дійсно, як правило відчуває, але чи впевнені Ви що завжди може його пояснити й зробити вірні висновки (адже задля цього слід знати причину, знати "рушійні Сили". А я, як Ви бачите,
"не погоджуюся" на констатацію % адреналіну чи "квантові стрибки"... все те ж "А чому?")

Василь Васьківський пише:
Треба мати на увазі, що психіка є квантовою системою, і, як і для всіх квантових систем, реєстрація її стану приведе до зміни цього стану. А таке втручання не є морально виправданим.
В принципі -- хоча я й забігаю наперед -- є "інструмент реєстрації". І він безпечний. Це нервова (можливо не лише) система людини. Ми не лише маємо свій "енергетичний малюнок", але здатні (вже хто в яких межах) й "ловити" (в більшості випадків -- неусвідомлено) "малюнок" ("квант", його "заряд") співрозмовника. Проте, знову ж таки, немає ні "підручників" ні "інститутів"...
Як це діє? Ну от як собака відчуває, хто іí боїться. Помічали, що кидається, переважно саме на таких людей? Якщо ви не маєте такого "внутрішнього страху", то й вони до Вас, зазвичай байдужі...
Повернутися до початку Перейти донизу
Василь Васьківський
адмiнiстратор
Василь Васьківський


Чоловік К-ть повідомлень : 618
Звідки : Софія
Registration date : 21.01.2008

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Віртуальна реальність   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeСб Травень 08 2010, 21:06

Oleksa. пише:
Василь Васьківський пише:

Справа тут не в реєстрації, а тім, навіщо нам ця реєстрація.
Говорячи про "реєстрацію емоцій" я хотів "спровокувати думку" про те, що далеко не все в нашому житті ми й зараз можемо пояснити чи "поміряти". Тут немає "провини" фізиків чи психологів. Саме усвідомлення "світу емоцій", як рушійної Сили, здатне суттєво впливати на процеси, які відбуваються в суспільстві.

Треба усвідомлювати, що „світ емоцій“ та людські переживання взагалі є фундаментально відмінними за своєю фізичною природою від „світу речей“, тобто того світу, який пан Р.М. помилково називає „фізичним“ (помилково, бо обидва ці світи фізичні). В „світі речей“ ми можемо спостерігати лише фізичні, але не віртуальні об’єкти, тоді як в своєму внутрішньому психічному сприйнятті ми можемо сприймати також і віртуальні об’єкти, наприклад, символи, слова, думки, ідеї, закони тощо. Повторюю посилання про віртуальні частки: тут і тут.


І саме внаслідок такої фундаментальної відмінности психіки від „світу речей“, будь-яке фізичне втручання, таке як спроба фізичної реєстрації психічних станів, є руйнівним для психіки, тому таке втручання є морально неприйнятним.
Повернутися до початку Перейти донизу
http://www.socys.narod.ru/carstvo.htm
P.M.




Чоловік К-ть повідомлень : 52
Age : 64
Звідки : chicago il
Job/hobbies : теологія
Humor : нормально
Registration date : 25.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeСб Травень 08 2010, 22:24

Василь Васьківський пише:
В „світі речей“ ми можемо спостерігати лише фізичні, але не віртуальні об’єкти, тоді як в своєму внутрішньому психічному сприйнятті ми можемо сприймати також і віртуальні об’єкти, наприклад, символи, слова, думки, ідеї, закони тощо.
Усе що відбувається з людиною (в її організмі) містить у собі фізичний відбиток, але не все те, що знаходить відбиток в людській свідомості є фізичним.
Повернутися до початку Перейти донизу
http://yprotsiv@yahoo.com
Василь Васьківський
адмiнiстратор
Василь Васьківський


Чоловік К-ть повідомлень : 618
Звідки : Софія
Registration date : 21.01.2008

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeНд Травень 09 2010, 12:32

P.M. пише:
Василь Васьківський пише:
В „світі речей“ ми можемо спостерігати лише фізичні, але не віртуальні об’єкти, тоді як в своєму внутрішньому психічному сприйнятті ми можемо сприймати також і віртуальні об’єкти, наприклад, символи, слова, думки, ідеї, закони тощо.
Усе що відбувається з людиною (в її організмі) містить у собі фізичний відбиток, але не все те, що знаходить відбиток в людській свідомості є фізичним.

Звичайно, бо й віртуальна реальність теж знаходить відбиток в людській свідомості.
Повернутися до початку Перейти донизу
http://www.socys.narod.ru/carstvo.htm
Oleksa




Чоловік К-ть повідомлень : 44
Age : 55
Звідки : Інтернет
Job/hobbies : социст
Humor : немає
Registration date : 29.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Oleksa   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeНд Травень 09 2010, 13:56

Василь Васьківський пише:
Треба усвідомлювати, що „світ емоцій“ та людські переживання взагалі є фундаментально відмінними за своєю фізичною природою від „світу речей“...
У Вас склалося враження що цього розуміння немає? Smile

Василь Васьківський пише:
... тобто того світу, який пан Р.М. помилково називає „фізичним“ (помилково, бо обидва ці світи фізичні)...
Ну це, скоріш за все, термінологічні нюанси. Вам, як видно, складно сприйняти таке "вільне оперування" визначеннями (наприклад "енергія", в тому констекті, в якому його вживаю я), що можна зрозуміти. 3 таким уточненням:
Р.М. пише:
... не все те, що знаходить відбиток в людській свідомості є фізичним...
я повністю згоден. Хоча, знову ж таки, скоріш за все, у мене "не адекватне", в Вашому розумінні, поняття "фізичного світу". Втім, "лінія розділу" проходить навіть не тут, я гадаю. Ви, скоріш за все, вважаєте що все можна пояснити законами фізики, і тому Віра, то є, просто забобон, бо:
Василь Васьківський пише:
....ніякого бога ніде немає - ні в клітинах, ні в молекулах, ні десь ще у закутках Всесвіту, наприклад, бога немає також у вакуумі. Тільки, на відміну від релігійної догми це твердження буде вірним, бо й справді ніде ніякий бог не зереєестрований...
Я пропонував Вам розглянути "модель", в якій ми знаходимося "в середині куба", і можемо досліджувати лише ті процеси, які нам "дозволено Конструктором". Ви скажете, це все вигадка/гіпотеза, довести яку неможливо, бо:
Василь Васьківський пише:
... Не все, що виглядає логічним, є також і фізично можливим. Але людей не цікавить, що є фізично можливим, а лише те, що вони бажають, щоб існувало...
Я погоджуся (що "фізично" неможливо). Але саме тому, що ми будемо оперувати даними лише цієї "обмеженої системи". Якщо є й "Зівнішня Система", яка може себе проявляти (за "Власного бажання" і у "Власних інтересах"), але, як правило, цього не робить (теж з якихось "Власних міркуваннь"). Проте, саме ВОНА Впливає не лише на "фізичні закони куба", але й на суспільний розвиток "нутрощів" (куба)...
Ну і так далі -- "по колу". Але хіба це потрібно? Я, взагалі, не збираюся когось, в чомусь, переконувати.
Ну вважайте це "фантастичним оповіданням", якщо Вас дратують якісь положення чи терміни Smile.

Сьогодні, маючи трохи більше вільного часу, переглянув деякі інші теми форуму. Хочу вибачитися за, "дещо нав"язливе" допитування про те, що Ви вкладаєте в означення осягнення єдності -- знайшов ось це:

Василь Васьківський пише:
...Справа не в тім, щоб відмовитись від бога, бо він є лише абстракцією, а не дійсною конкретною реальністю, а в тім, що людина, яка досягла вищого рівня абстракції, потребує конкретної самореалізації в осягненні єдности. Життя є осягненням єдности, яке є конкретним процесом самоосягнення людини в єдності з собою та з іншими людьми, і цей процес не може задовольнитися абстракціями. Тому кожна людина, навіть якщо вона вже й побувала на небі абстракції, повертається на землю самореалізації в осягненні єдности, в діяльності, в житті та в еволюції взагалі...
Чи вірним буде моє "резюме": -- Ви, іншими словами, говорите про ту ж Картину світу і -- головне -- про місце в ній як самого індивіда, так і відчуття його "складовою частиною" (знаходження "свого місця"/Призначення) соціуму?

З багатьма Вашими поглядами у неме (повністю або частково. Зазвичай, останнє), особливих розходженнь немає. Ну от наприклад:
Василь Васьківський пише:
... Я бачу причину не в самій природі людини, а в тім, що світ не створений для того, щоб служити людині...
Так, людина мусть, якимось чином, "обслуговувати світ" (яким саме, на мою думку -- я вже висловлювався). Проте, якщо вона виконує ці "обов"язки" якісно, то іí існування в цьому світі є "більш комфортним" (я, звісно не про "розмір гаманця") .

Василь Васьківський пише:
...Проблема не в самій вірі, а в тій пригнічуючій атмосфері, яку створюють ці забобони, підриваючи раціональні основи реалізації людьми своїх можливостей...
Частково погоджуюся. В тому плані, що, на мою думку, деякі моменти, на прикладі "шкурного інтересу", можна було б людині пояснити "більш доступною мовою" (навіть тій же Церкві). Але... Значить тут діють ще якісь "механізми".

А ось після прочитання цього:
Василь Васьківський пише:
...У кожного є своє тіло і свій конденсат іонно-електронних пар, що є носієм та фізичною основою життя. Тому у кожного індивіда є своя психіка і своє психічне життя, відокремлене від психічного життя інших індивідів. Але поряд з тим існують часово-просторові кореляції окремих конденсатів завдяки кореляцій фаз окремих іонно-електронних пар, що складають конденсат. Завдяки цим кореляційним ефектам відбувається синхронізація психічних процесів між різними індивідами, що вступають в інтенсивний психічний зв’язок в ході інтерсуб’єктивних стосунків між ними. Тому окремі індивіди утворюють спільноти для яких є характерною наявність фазової близькости чи навіть когерентности психічних процесів окремих індивідів. Прикладами є як випадки масових епідемій психічних захворювань чи пограничних психічних станів, явища психічної індукції, так і феномени спільних трансцендентних переживань, які є підставою для зародження віри як в існування трансцендентних метафізичних сутностей, так і в існування таких „фізичних“ об’єктів, як торзійні поля чи „вищі“ виміри аж до безсмертя. Насправді, всі ці феномени, як і образи психічної уяви взагалі, є проявою ефектів кореляції фази іонно-електронних пар різних індивідів, які приводять до формування універсальної компоненти психічного життя та до перетворення єдности в абсолютний момент тотальности людського буття в осягненні єдности...
У мене, навіть, виникає відчуття, що ми говоримо про одне й те ж. За винятком термінів Smile і підходу. Тільки, схоже що, за Вашими уявленнями,"побудова" відбувається "знизу", а за моїми -- "Зверху"

Василь Васьківський пише:
...В „світі речей“ ми можемо спостерігати лише фізичні, але не віртуальні об’єкти, тоді як в своєму внутрішньому психічному сприйнятті ми можемо сприймати також і віртуальні об’єкти, наприклад, символи, слова, думки, ідеї, закони тощо...
Ваші посилання я прочитав, дякую. Втім, "повної ідилії" у мене, все ж, вони не викликають. По-перше, є, в принципі "віртуальні системи", які, проте, складаються з "реальних елементів". По-друге -- і це, для мене, певно, більш важливо -- я не вважаю цю "віртуальність" "на 100% уявою". Трохи плутано?.. спробую таким чином. Мені наш світ видається, десь, "програмованим" (в первних межах). Йому, якщо він досягає необхідного розвитку "Дозволяють" робити певні наукові відкриття (саме в цьому мені вбачається "паралельність"/незалежність відкриттів кількома людьми, практично одночасно. Хоча є й такі, які, з якихось причин ("персональний доступ" чи "збій Системи"?), "забігають поперед батька" -- той же, скажімо, проект гелікоптера Леонардо ).
Якщо Ви скажете що це дурниця (ну подумаєте, так точно Smile ) --спробуйте "пофантазувати на вільну тему". Я маю на увазі вигадати щось таке, чого б "не було" (що Ви не чули десь, що б не вигадав хтось раніше). Запевняю Вас, це буде ще складніше, ані ж концентруватися 1 хвилину. В кращому випадку буде "конструкція" з різних "частин".

Окрім того, мене цікавть --я це вже зазначав -- не саме сприйняття (символів, слів, думок, ідей), а те НАВІЩО, яким чином, і КИМ це робиться. Ну от пані Роксана написала:
Роксана пише:
...найчастіше депресивні стани розвиваються у тих, хто з якихось причин різко знизив свою активність...
Знаючи, без сумніву, що фізична активність, то є корисно, чому не всі 100% населення планети займаються спортом. Ну гаразд--не сто. Відкинемо хворих, тих хто воює, інвалідів і т.д. Серед тих хто може це робити потенційно -- який відсоток тих хто робить насправді? Більш того, людина може собі щодня казати:
-- от завтра (з понеділка) почу, і... все буде по-старому. А потім -- раптом -- візьме і почне бігати. У мене є пояснення (для себе) цих процесів, проте у "фізичні закони" вони "не впишуться".

Або таке явище як творчість... Я, взагалі, думав що у Вас обговорюють іí "рушійні сили", або, хоча б "філософію творчості" -- подивився, лише "зразки" (що звісно, теж не погано!). Втім, навіть тут у мене є запитання : -- що спнукало Вас написати вірша? Які мотиви?

Як створюються шедеври? Чи лише самого автора тут "заслуга" (на мою думку -- ні)? Що є талант? "Чим" нас "чіпляє" той чи інший вірш, картина, музичний твір, пісня?..Чому одні шедеври живуть кілька років, а інші -- сторіччями? Що є "естетична насолода"?

І не лише "логічно причесане" визначення мене цікавить. Можна сказати що воно мене, взагалі, не цікавить -- я хотів би побачити "Рушійну Силу", що стоїть за актом Творення, та спробувати зрозуміти "вектор процесу" (бо він може бути з різним "знаком") -- для чого це потрібно.
Василь Васьківський пише:
...І саме внаслідок такої фундаментальної відмінности психіки від „світу речей“, будь-яке фізичне втручання, таке як спроба фізичної реєстрації психічних станів, є руйнівним для психіки, тому таке втручання є морально неприйнятним...
Що Ви маєте на увазі під "реєстрацією психічних станів"? Чи робиться "реєстрація" (а чи лише "констатація"?), коли людині ставлять діагноз психічна неповноцінність? Чому, часом, малюнки таких людей мають "містичний вплив"/вважають талановитими? Як визначається "рівень таланту" (не популярності!)? Питаннь багато... Ситуації, також, є різними.
"Втручання", з одного боку, є складовою процесу пізнання (фізичного--також). Чи є "втручанням" в організм людини, розтин іí м"яких тканин ножем? Безперечно. А коли це робиться ще й під наркозом (додаткове навантаження на серце)? Втім,-- аби видалити, наприклад, запалення апендициту,-- це робиться. І таке втручання ми вважаємо виправданим (на відміну від того ж ножа і в тому ж -- "фізично"-- місці -- тобто животі. Але в іншому -- "географічно" -- не в операційній, а в темному під"ïзді).

Проте я розумію (гадаю) про що Ви. І мушу Вас заспокоїти. Процеси "реєстрації", про яку веду мову я, не є "Непідконтрольними". Дії людини (всіх нас), всі наші "рухи", на мою думку, є можливими лише в тих межах, які Дозволені Системою. Інша річ, що нас постійно "провокують" "дві Сторони".
Проте, це з точки зору мого світогляду. У Вас, напевно, буде інша думка (що, також вписується в "систему мого Світогляду"Smile ).
Втім, тему -- так як іí анонсували Ви:
ПРИЧИНИ ІСНУВАННЯ ВІРИ, можа було б, як на мене, вичерпно означити лише двома словами. Причому вони б задовольнили як віруючих, так і атеїстів, з матеріалістами -- просто кожен вклав би в них свій зміст (ще одне підтвердження недосконалості нашої мови) ...-- НАМ НЕВІДОМІ.
Повернутися до початку Перейти донизу
https://socys.forum2x2.ru
Oleksa




Чоловік К-ть повідомлень : 44
Age : 55
Звідки : Інтернет
Job/hobbies : социст
Humor : немає
Registration date : 29.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Oleksa   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeНд Травень 09 2010, 17:45

Василь Васьківський пише:
...Досконаліст є абстракцією і в природі її ніде немає!
А що Ви вкадаєте в це визначення (досконалість)? Якщо я, наприклад, скажу що листок дерева, на мою "приватну" думку, є досконалим (виконуєє необхідні функції, забезпечуючи житєздатність не лише дерева; має, як на мене, "естетичну форму" і т.д.), то, можливо, корова "погодиться" зі мною (якщо він, до того ж, для неї є ще й їстівним), а кішка ні. Може спеціаліст з літакобудування, висловить свої зауваження, стосовно не досконалої "геометрії профілю"...

Слід спершу визнати (чи ні), що наша оцінка є суб"єктивною -- виходячи з наших уявленнь (на сьогодняшній день. Бо сьогодні листок може здаватися недосконалим, проте, якщо в період екологічної катастрофи, наприклад, виявиться, що зелені насадження найкраще нівелюють іí наслідки, наша думка з цього приводу може змінитися).

Тобто, як на мене, оцінювати досконалість людина може або виходячи з тези "наскільки ца вигідно мені (людству)" -- а тут єдинної думки бути не може -- або ж з точки зору "всеобщего блага"(теж спірний "еталон").

Виходить що "етично" нам оцінювати лише власну досконалість. Чи є досконалою людина? Відповідь, здається, очевидна навіть закінченим "Нарцисам". Але це, переважно, будуть розбіжності в естетичних (ще одна "оціночна категорія", яка не має "фіксованих критеріїв"), "функціональних", морально-етичних аспектах.

Що ж є "спільними ознаками недосконалості"? По-перше, гадаю, наявність "зон сором"язливості". По-друге, природніх, але таких що є "етично несприйнятними", функціональних проявів (випорожнення, розмноження). Окрім того, "недосконалим" є процес народження (супроводжується болем). Мабуть є ще щось -- це я так, "бігцем"...
Людина, якщо вона є абсолютно досконалим створінням, не повинна мати нічого такого в своїй "будові", що спричиняло б до подібних "внутрішніх дискомфортів".

Ну а про сварки, бійки, війни... Але це вже "прояви енергетичних герців (тобто "дуелей", а не "частот"Smile " в інтересах інших Сил...

[хоча, дійсно, цікаво вийшло і енергетичні процеси, і герци тут же..., як одиниця виміру Smile ]
Повернутися до початку Перейти донизу
https://socys.forum2x2.ru
P.M.




Чоловік К-ть повідомлень : 52
Age : 64
Звідки : chicago il
Job/hobbies : теологія
Humor : нормально
Registration date : 25.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeНд Травень 09 2010, 18:09

Oleksa пише:
І не лише "логічно причесане" визначення мене цікавить. Можна сказати що воно мене, взагалі, не цікавить -- я хотів би побачити "Рушійну Силу", що стоїть за актом Творення, та спробувати зрозуміти "вектор процесу" (бо він може бути з різним "знаком") -- для чого це потрібно.

У мене складається таке враження, що вам якраз залежить на тому, що саме побачити. Й оте омріяне, суть якесь продовження отієї "Рушійної Сили".
Хоча, коли таки слідувати за логікою, усякий рух обмежений початком і кінцем, й очевидно за рухом мало б бути ЩОСЬ ІНШЕ, уже за наявности у ньому усього шедеврального.
Але нас чомусь ну ніяк не влаштовує отой стан безДІЯльности, хоч спокою прагнуть усі. Й ви самі ж казали, що коли не охота нічого робити, треба облишити робуту, й аж потім вкусилися за язик Smile
Очевидно тут проблема міститься у самій людині потребуючій, котра розуміє, що рано чи пізно Джерело живлення буде втрачене й треба щось робити .. Як і усе шедевральне, що хапає за душу, походить від Джерела, що є життям.

Проблема містить у собі лише одне вирішення, -- самому стати тим самодостатнім джерелом.


.. светить - и никаких гвоздей! Вот лозунг мой и солнца!
sunny
Повернутися до початку Перейти донизу
http://yprotsiv@yahoo.com
Oleksa




Чоловік К-ть повідомлень : 44
Age : 55
Звідки : Інтернет
Job/hobbies : социст
Humor : немає
Registration date : 29.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Oleksa   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeНд Травень 09 2010, 20:18

Р.М. пише:
У мене складається таке враження, що вам якраз залежить на тому, що саме побачити
Змушений Вас розчарувати (можливо), пане Р.М. -- виключно "прагматизм". Мені, наразі, важливо відчути "куди веде дорога" (в який "бік").
Хоча в питаннях творчості -- то таки, дійсно, є якась і "шкурна" цікавість.
Р.М. пише:
Й ви самі ж казали, що коли не охота нічого робити, треба облишити робуту, й аж потім вкусилися за язик
Я, дійсно, вважаю це оптимальним рішенням. Втім ми живемо в суспільстві і воно, на жаль, не завжди
"дотримується такої ж думки". То ж, в підсумку, рішення/дія в кожному конкретному випадку "коригується
з обставинами". Якщо цікаво --просто ведіть спостереження к.к.д. Ваших "потуг". Й порівнюйте результати тим моментів, коли Ви були "на підйомі", з тими -- коли "через силу" (ну й стан "внутрішнього задоволення" --також). За якийсь час самі зробте висновок.
Р.М. пише:
Джерело живлення буде втрачене й треба щось робити
Першочергове -- це "ресурсозберігаючі технології" Smile Сподіваюся в нас ще буде нагода поговорити про те, яким чином, хоча б частково, зменшити "дармові втрати".
Р.М. пише:
Проблема містить у собі лише одне вирішення, -- самому стати тим самодостатнім джерелом
Цікава "заявка" Smile
Повернутися до початку Перейти донизу
https://socys.forum2x2.ru
P.M.




Чоловік К-ть повідомлень : 52
Age : 64
Звідки : chicago il
Job/hobbies : теологія
Humor : нормально
Registration date : 25.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeПн Травень 10 2010, 00:29

Oleksa пише:
Р.М. пише:
У мене складається таке враження, що вам якраз залежить на тому, що саме побачити
Змушений Вас розчарувати (можливо), пане Р.М. -- виключно "прагматизм". Мені, наразі, важливо відчути "куди веде дорога" (в який "бік").
Чому ж розчарувати, прагматизм така доросла риса .. Smile
Але чому все таки в бік, а не на вершину?


Oleksa пише:
Р.М. пише:
Джерело живлення буде втрачене й треба щось робити
Першочергове -- це "ресурсозберігаючі технології" Smile Сподіваюся в нас ще буде нагода поговорити про те, яким чином, хоча б частково, зменшити "дармові втрати".
У будь-якому випадку вічного двигуна не винайдемо Smile


Oleksa пише:
Р.М. пише:
Проблема містить у собі лише одне вирішення, -- самому стати тим самодостатнім джерелом
Цікава "заявка" Smile
Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний! (Матвія 5:48)
Повернутися до початку Перейти донизу
http://yprotsiv@yahoo.com
Василь Васьківський
адмiнiстратор
Василь Васьківський


Чоловік К-ть повідомлень : 618
Звідки : Софія
Registration date : 21.01.2008

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Термінологічні ньюанси чи відмінність речей?   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeПн Травень 10 2010, 12:28

Oleksa пише:
Василь Васьківський пише:
Треба усвідомлювати, що „світ емоцій“ та людські переживання взагалі є фундаментально відмінними за своєю фізичною природою від „світу речей“...
У Вас склалося враження що цього розуміння немає? Smile

Василь Васьківський пише:
... тобто того світу, який пан Р.М. помилково називає „фізичним“ (помилково, бо обидва ці світи фізичні)...
Ну це, скоріш за все, термінологічні нюанси. Вам, як видно, складно сприйняти таке "вільне оперування" визначеннями (наприклад "енергія", в тому констекті, в якому його вживаю я), що можна зрозуміти.

Не йдеться про термінологічні ньюанси, а про те, що мова йде про зовсім різні речі, наприклад, Ви називаєте «енергією» те, що ніякою енергією не є.

Oleksa пише:
Хоча, знову ж таки, скоріш за все, у мене "не адекватне", в Вашому розумінні, поняття "фізичного світу". Втім, "лінія розділу" проходить навіть не тут, я гадаю. Ви, скоріш за все, вважаєте що все можна пояснити законами фізики, і тому Віра, то є, просто забобон, бо:
Василь Васьківський пише:
....ніякого бога ніде немає - ні в клітинах, ні в молекулах, ні десь ще у закутках Всесвіту, наприклад, бога немає також у вакуумі. Тільки, на відміну від релігійної догми це твердження буде вірним, бо й справді ніде ніякий бог не зереєестрований...
Я пропонував Вам розглянути "модель", в якій ми знаходимося "в середині куба", і можемо досліджувати лише ті процеси, які нам "дозволено Конструктором". Ви скажете, це все вигадка/гіпотеза, довести яку неможливо, бо:
Василь Васьківський пише:
... Не все, що виглядає логічним, є також і фізично можливим. Але людей не цікавить, що є фізично можливим, а лише те, що вони бажають, щоб існувало...
Я погоджуся (що "фізично" неможливо). Але саме тому, що ми будемо оперувати даними лише цієї "обмеженої системи". Якщо є й "Зівнішня Система", яка може себе проявляти (за "Власного бажання" і у "Власних інтересах"), але, як правило, цього не робить (теж з якихось "Власних міркуваннь"). Проте, саме ВОНА Впливає не лише на "фізичні закони куба", але й на суспільний розвиток "нутрощів" (куба)...
Ну і так далі -- "по колу". Але хіба це потрібно? Я, взагалі, не збираюся когось, в чомусь, переконувати.
Ну вважайте це "фантастичним оповіданням", якщо Вас дратують якісь положення чи терміни Smile.

Справа в тім, що неможливо впливати на фізичні закони в певній фізичній системі, не впливаючи одночасно на фізичні процеси, що відбуваються в цій системі. Тому Ваша концепція, що можна непомітно впливати на фізичні закони чи суспільний розвиток якоїсь системи за якимсь «своїм бажанням творця», не має ніякого сенсу.

Oleksa пише:
Сьогодні, маючи трохи більше вільного часу, переглянув деякі інші теми форуму. Хочу вибачитися за, "дещо нав"язливе" допитування про те, що Ви вкладаєте в означення осягнення єдності -- знайшов ось це:

Василь Васьківський пише:
...Справа не в тім, щоб відмовитись від бога, бо він є лише абстракцією, а не дійсною конкретною реальністю, а в тім, що людина, яка досягла вищого рівня абстракції, потребує конкретної самореалізації в осягненні єдности. Життя є осягненням єдности, яке є конкретним процесом самоосягнення людини в єдності з собою та з іншими людьми, і цей процес не може задовольнитися абстракціями. Тому кожна людина, навіть якщо вона вже й побувала на небі абстракції, повертається на землю самореалізації в осягненні єдности, в діяльності, в житті та в еволюції взагалі...
Чи вірним буде моє "резюме": -- Ви, іншими словами, говорите про ту ж Картину світу і -- головне -- про місце в ній як самого індивіда, так і відчуття його "складовою частиною" (знаходження "свого місця"/Призначення) соціуму?

Про єдність я створив окрему тему тут.

Oleksa пише:

Втім, тему -- так як ін анонсували Ви:
ПРИЧИНИ ІСНУВАННЯ ВІРИ, можа було б, як на мене, вичерпно означити лише двома словами. Причому вони б задовольнили як віруючих, так і атеїстів, з матеріалістами -- просто кожен вклав би в них свій зміст (ще одне підтвердження недосконалості нашої мови) ...-- НАМ НЕВІДОМІ.

Навпаки, вони відомі. Про наукове пояснення деяких аспектів причин існування віри читайте тут!
Повернутися до початку Перейти донизу
http://www.socys.narod.ru/carstvo.htm
Oleksa.
Гість




Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeСр Травень 12 2010, 18:57

Р.М. пише:
Але чому все таки в бік, а не на вершину?
Вершини -- знаючи (інтуїтивно) про неї -- особисто я "не бачу". Ну -- десь на такій височині, що за хмарами не видно. Воно, начеб-то, годиться саме так -- на вершину. Не дивлячись на те, що вона є Орієнтиром, все ж, рух людину вгору, відбувається "серпантином". А тут вже й "під ноги" слід дивитися уважно...
Тому, доречі, і процитований Вами вірш:
Р.М. пише:
Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний! (Матвія 5:48)
мене "не гріє" (як мало б бути). Можливо тут справа в не зовсім точнім перекладі, а чи в моєму "невірному сприйнятті"? Знаючи що цієї Мети досягти неможливо, в принципі, -- і, все ж, закликаючи до цього, ну... якось "не коректно", чи що... є в цьому, для мене, "елемент дескридитації" (самої ідеї)...
Втім, якщо мається на увазі заклик до того, аби намагатися повністю себе резлізувати за життя (мало хто з нас це робить). Виконати функцію/"програму"/Призначення (тобто Досконалість не як "Повторення" а як самореалізація), покладені на кожного з нас, то я, звісно,повністю згоден.
Повернутися до початку Перейти донизу
P.M.




Чоловік К-ть повідомлень : 52
Age : 64
Звідки : chicago il
Job/hobbies : теологія
Humor : нормально
Registration date : 25.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeЧт Травень 13 2010, 23:59

Oleksa. пише:
Р.М. пише:
Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний! (Матвія 5:48)
Знаючи що цієї Мети досягти неможливо, в принципі, -- і, все ж, закликаючи до цього, ну... якось "не коректно", чи що... є в цьому, для мене, "елемент дескридитації" (самої ідеї)...
У тому то й справа, що не на знання маємо покладатись, а на ВІРУ, що МЕТА таки буде досягнутою. А ідея та, -- аби перемогти.
Хіба ви не знаєте, що ті, хто на перегонах біжить, усі біжать, але нагороду приймає один? Біжіть так, щоб одержали ви! (1-е Кор. 9:24)
Отут і закладений той елемент дитячості: ХОЧУ і ВІРЮ що так станеться.

Oleksa. пише:
Втім, якщо мається на увазі заклик до того, аби намагатися повністю себе резлізувати за життя (мало хто з нас це робить). Виконати функцію/"програму"/Призначення (тобто Досконалість не як "Повторення" а як самореалізація), покладені на кожного з нас, то я, звісно,повністю згоден.
Нажаль самореалізація не завжди залежить від нас самих. Буває, що із шкіри пнешся й усе намарно, а комусь на блюдечку в найкращому виді.
Та й сама Досконалість хіба може бути проминаючою, якими ми є ..
Повернутися до початку Перейти донизу
http://yprotsiv@yahoo.com
Oleksa




Чоловік К-ть повідомлень : 44
Age : 55
Звідки : Інтернет
Job/hobbies : социст
Humor : немає
Registration date : 29.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Oleksa   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeСб Травень 15 2010, 19:52

Василь Васьківський пише:
Справа тут не в реєстрації, а тім, навіщо нам ця реєстрація. Людині така реєстрація не потрібна, бо вона сама відчуває свої настрої, почуття чи психічний стан взагалі. Розроблені багато методик психологічного дослідження почуттів людини, яке здійснюється без фізичної реєстрації цих почуттів. Треба мати на увазі, що психіка є квантовою системою, і, як і для всіх квантових систем, реєстрація її стану приведе до зміни цього стану. А таке втручання не є морально виправданим
Василь Васьківський пише:
будь-яке фізичне втручання, таке як спроба фізичної реєстрації психічних станів, є руйнівним для психіки, тому таке втручання є морально неприйнятним
Мені здається, пане Василю Васьківський що Ви не повністю абстрагуєтеся від своєї професії, читаючи дописи. Ніде мова не йшла про ФІЗИЧНУ реєстрацію. Я розумію, що для Вас цей термін може бути "прив"язаним" виключно до вимірювальних приладів, проте я мав на увазі дещо інше (вибачте, якщо мої формулювання були не зовсім коректними, з Вашої точки зору).
Я спробую на прикладі.
Чи доводилося Вам відчувати зміну настрою близької Вам людини, не обмовившись з нею ні словом? Якщо ні (а у мене скадається враження, що саме такою буде Ваша відповідь) -- це ще не означає що такого не відбувалося з іншими. І -- також--не означає що вони помилялися.

В медицині є такий термін, як "карта здоров"я" (хоча може й немає і я щось плутаю Smile ). Існує якийсь
"середній показник", що вважається нормою, на основі якого роблять висновок про "відхилення від норми". Так, нам кажуть про підвищений/знижений тиск, частоту серцевих скорочень, співвідношення вага/зріст, тощо... В більшості випадків це, десь, віповідає дійсності, хоча -- напевно ж -- є винятки, коли "нормальний", для більшості, тиск не буде нормою для конкретного чоловіка.
Енергетика кожної людини не є постійною. Проте існує іí (що головне -- індивідуальна) "карта здоров"я". Це, дійсно, можна образно уявити як "фотографію". Фотографію еталону. І є "те що є". На цих "двох фото"
і проявлені всі відмінності.

Стосовно "втручання".
Гадаю на "технічній мові" буде легше порозумітися -- Ви, певно, знаєте що означає "захист від дурня"? Ну, там дві кнопки, які слід натискати одночасно і т.п. -- аби убезпечити виконавця від мимовїльної помилку, яка могла б спричинити небажані наслідки.
Так от людина, Захищена значно краще! І "неснкціонованого доступу" до неї -- просто так -- ніхто не Дасть. Хоча бувають, дійсно, -- як і в нашому житті -- що трапляються і "взломщікі" (під цими
"рецидивістами" я мав на увазі тих, про кого спробував висловитися в темі про магію, проте, прочитавши Ваш наступний коментар, роблю висновок, що Ви, або неуважно прочитали, або... ну дійсно настільки у нас з Вами "різні мови").
Окрім того, існують "пошкодження" (Енергетики) "необов"язкові" для людини. Ну--наприклад,-- як з одягом: -- ми йдемо дощовим вечором, а позаду проїхала машина, й забруднила наше пальто. Збіг обставин. Але слід чиститися (і це,-- якщо знаєш що забруднений. А якщо ні -- то так і ходитимеш). Для одягу це ще б й пів біди, але якщо, припустити, що дощ був настільки "кислотним", що розївши одяг, добрався до тіла, то... виникає "зуд спини незрозумілого походження"...
Повернутися до початку Перейти донизу
https://socys.forum2x2.ru
Василь Васьківський
адмiнiстратор
Василь Васьківський


Чоловік К-ть повідомлень : 618
Звідки : Софія
Registration date : 21.01.2008

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeНд Травень 16 2010, 13:43

Oleksa пише:

Стосовно "втручання".
Гадаю на "технічній мові" буде легше порозумітися -- Ви, певно, знаєте що означає "захист від дурня"? Ну, там дві кнопки, які слід натискати одночасно і т.п. -- аби убезпечити виконавця від мимовїльної помилку, яка могла б спричинити небажані наслідки.
Так от людина, Захищена значно краще! І "неснкціонованого доступу" до неї -- просто так -- ніхто не Дасть.

Я не зрозумів сенсу Вашого твердження. Насправді, психіка людини може бути пошкодженою і людина може вмерти. Що означає „захищена“?
Повернутися до початку Перейти донизу
http://www.socys.narod.ru/carstvo.htm
Oleksa




Чоловік К-ть повідомлень : 44
Age : 55
Звідки : Інтернет
Job/hobbies : социст
Humor : немає
Registration date : 29.04.2010

Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitimeНд Травень 23 2010, 18:02

Не виходе у мене, пане Василю Васьківський, стисло поянити "Захищеність" (виходе, в принципі, але у Вас, замість одного запитання, одразу виникне декілька нових). А "в запасниках" у мене немає якогось, систематично викладеного, матеріалу на цю тему -- слід сідати й писати...
Давайте зробимо, може так? --поступово "підберемося" до цього моменту (якщо "складеться") і я--тоді вже -- зроблю "наголос". Годиться?
Повернутися до початку Перейти донизу
https://socys.forum2x2.ru
Спонсорований контент





Причина існування віри - Сторінка 2 Empty
ПовідомленняТема: Re: Причина існування віри   Причина існування віри - Сторінка 2 Icon_minitime

Повернутися до початку Перейти донизу
 
Причина існування віри
Повернутися до початку 
Сторінка 2 з 2Перейти до сторінки : Попередній  1, 2
 Схожі теми
-

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Социс :: Людська актуальність :: релiгiя-
Перейти до: