Социс
Социс

Социс є форум громадянської та філософської думки

ФорумФорум  PortalPortal  ДопомогаДопомога  ПошукПошук  ЗареєструватисьЗареєструватись  Список користувачівСписок користувачів  ГрупиГрупи  Вхід  

Частка | 

Причина існування віри

Попередня тема Наступна тема Донизу 
Перейти до сторінки : 1, 2  Наступне
АвторПовідомлення
Василь Васьківський
адмiнiстратор

Чоловік К-ть повідомлень : 462
Registration date : 21.01.2008

СтворюватиТема: Причина існування віри   Чт Жовт 09 2008, 07:34

Анатоль пише:

І що характерно, що навіть грамотним, освідченим людям властиво вірити в усяку містику.

Видно це інстинктивне і лежить в глибинній тваринній природі людини.

Я бачу причину не в самій природі людини, а в тім, що світ не створений для того, щоб служити людині. Тому людина змушена трудитись, щоб забезпечити собі засоби існування. Але результати людської праці непевні і недовготривалі. А тому на фоні цієї тимчасовости та непевности плодів людської праці дуже привабливою є віра в бога, яка обіцяє звільнення від цього тягару та вічне блаженство. Хоч ця віра й безглузда, але ж так нелегко вижити людині, особливо в умовах кризи! І ніхто не хоче вмирати.

Проблема не в самій вірі, а в тій пригнічуючій атмосфері, яку створюють ці забобони, підриваючи раціональні основи реалізації людьми своїх можливостей. Людина змушена боротись не тільки з природою, а й з цими забобонами, щоб жити нормальним життям. А побороти ці забобони неможливо, а тому життя стає гіршим, ніж воно було б без віри в бога. Що в свою чергу збільшує привабливість віри та кількість готових увірувати.

Джерело: http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_rel&trs=-1&key=1223458834&first=&last= .
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача http://www.socys.narod.ru/carstvo.htm
Василь Васьківський
адмiнiстратор

СтворюватиТема: Ілюзії логічного мислення   Чт Жовт 09 2008, 07:38

Анатоль пише:

Цитата :

если б богов не было, то люди сами могли бы стать богами, но боги есть, и оне ни в коем случае не позволяют людям становиться могущественными

Если б русалок не было, то коровы могли бы стать русалками, но русалки есть, и они ни в коем случае не позволяют коровам становиться с рыбьим хвостом и чешуёй

Підтримую! Цією аргументацією можна довести що завгодно. Насправді, люди не можуть стати богами не тому, що їм боги заважають, а тому що поняття бога є лише продуктом логіки, а фізична реальність підкорюється законам фізики, а не законам логіки. Не все, що виглядає логічним, є також і фізично можливим. Але людей не цікавить, що є фізично можливим, а лише те, що вони бажають, щоб існувало.

Джерело: http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_rel&trs=-1&key=1223528769&first=&last= .
На початок Донизу
Роксана
Гість

СтворюватиТема: Причина існування віри   Нд Бер 22 2009, 21:52

-Проблема не в самій вірі, а в тій пригнічуючій атмосфері, яку створюють ці забобони, підриваючи раціональні основи реалізації людьми своїх можливостей. Людина змушена боротись не тільки з природою, а й з цими забобонами, щоб жити нормальним життям. А побороти ці забобони неможливо, а тому життя стає гіршим, ніж воно було б без віри в бога. Що в свою чергу збільшує привабливість віри та кількість готових увірувати.-
------------------

Людина, яка має частинку розуму Отця, далека від примітивності. Хто вам сказав, що люди віруючі в Бога, живуть у "пригноблюючій атмосфері"?
Людина не "бореться з природою" вона співживе з нею. Природа є для людини, а не людина для природи. Про які забобони ви говорите? Чому ви думаєте, що віруюча людина дурніша за не віруючу? Я можу подати багато науковців, які не заперечують Бога, а навпаки, вони доходять до висновку, що Бог таки є. Треба читати не лиш атеїстичні матер'яли, а також і найновіші осяги науки.
На початок Донизу
Василь Васьківський
адмiнiстратор

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Нд Бер 22 2009, 23:17

Роксана пише:
Людина, яка має частинку розуму Отця, далека від примітивності. Хто вам сказав, що люди віруючі в Бога, живуть у "пригноблюючій атмосфері"?
Якраз тут я писав не про віруючих, а про невіруючих, для яких пригноблюючим є оточення, яке складається з релігійних людей.

Роксана пише:
Людина не "бореться з природою" вона співживе з нею. Природа є для людини, а не людина для природи. Про які забобони ви говорите? Чому ви думаєте, що віруюча людина дурніша за не віруючу? Я можу подати багато науковців, які не заперечують Бога, а навпаки, вони доходять до висновку, що Бог таки є. Треба читати не лиш атеїстичні матер'яли, а також і найновіші осяги науки.
Я писав про погляди віруючих, які для атеїстів є забобонами.
На початок Донизу
Oleksa
Гість

СтворюватиТема: причина існування Віри...   Пт Квіт 23 2010, 20:26

Людина відчуває ( це відчуття доведенню "фізичними методами" не піддається), що є "ще щось (Хтось)". Інше людина цього не відчуває.
Можливі варіанти:
1. Людина має рацію.
2. Людина помиляється

Приклад "з життя":
-- дружина говорить: -- Я тебе кохаю (і каже це від щирого серця)
1.Чоловік відчуває що це так і є.
2.Чоловік сумнівається.
3.Чоловік не вірить.
Які "методи реєстрації" Ви пропонуєте застосовувати в цьому випадку? І саме почуття (любов) і його "ідентифікація" (віра/не віра) не можуть бути "зафіксовані".
Чому реакція чоловіка може бути різною?
Та й, взагалі, як з Вашої точки зору, можна "реєтрувати" хоча б, настрій людини? Що таке байдужість? Ненависть? Спокій? Жах?... Напевно ж, окрім різниці в кров"яному тискові, чи % адреналіну є ще "щось"? Чи--поки не будуть наведені конкретні цифри -- таки більш нічого?...
На початок Донизу
Василь Васьківський
адмiнiстратор

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Сб Квіт 24 2010, 12:51

Oleksa пише:
Людина відчуває ( це відчуття доведенню "фізичними методами" не піддається), що є "ще щось (Хтось)". Інше людина цього не відчуває.

Пане Oleksa, Ваші запитання заслуговують уваги. Але, перш, ніж на їх відповідати, мені необхідно зрозуміти сенс наступної Вашої фрази:
Цитата :
Інше людина цього не відчуває.
Що Ви хотіли цим сказати?
На початок Донизу
Oleksa
Гість

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Сб Квіт 24 2010, 20:19

Перепрошую -- це граматична помилка (та моя неуважність при прочитанні) -- малося на увазі не "Інше", а ІНША (людина).
Доречі, розкажіть, будь-ласка, яким чином на Вашому форумі можна вставляти цитати? Бо я, щось ніяк не знайду такої фінкції...
На початок Донизу
P.M.

Чоловік К-ть повідомлень : 52
Job/hobbies : теологія
Humor : нормально
Registration date : 25.04.2010

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Пн Квіт 26 2010, 16:13

Василь Васьківський пише:

Я бачу причину не в самій природі людини, а в тім, що світ не створений для того, щоб служити людині. Тому людина змушена трудитись, щоб забезпечити собі засоби існування. Але результати людської праці непевні і недовготривалі. А тому на фоні цієї тимчасовости та непевности плодів людської праці дуже привабливою є віра в бога, яка обіцяє звільнення від цього тягару та вічне блаженство. Хоч ця віра й безглузда, але ж так нелегко вижити людині, особливо в умовах кризи! І ніхто не хоче вмирати.
Такого світу немає сенсу чіплятися. Людина стримить до ДОСКОНАЛОГО.

Проблема не в самій вірі, а в тій пригнічуючій атмосфері, яку створюють ці забобони, підриваючи раціональні основи реалізації людьми своїх можливостей. Людина змушена боротись не тільки з природою, а й з цими забобонами, щоб жити нормальним життям. А побороти ці забобони неможливо, а тому життя стає гіршим, ніж воно було б без віри в бога. Що в свою чергу збільшує привабливість віри та кількість готових увірувати.
Навпаки, в пригнічуючій атмосфері людина опиняється через усвідомлення безвихідності ситуації. Віра ж, подає надію. Й чим вона більша, тим менше сумнівів, що гнітять людину.
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача http://yprotsiv@yahoo.com
Василь Васьківський
адмiнiстратор

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Пн Квіт 26 2010, 16:29

P.M. пише:

Такого світу немає сенсу чіплятися. Людина стримить до ДОСКОНАЛОГО.

Досконаліст є абстракцією і в природі її ніде немає!

P.M. пише:

Навпаки, в пригнічуючій атмосфері людина опиняється через усвідомлення безвихідності ситуації. Віра ж, подає надію. Й чим вона більша, тим менше сумнівів, що гнітять людину.
Ага! Особливо багато надій зараз є у пана Георгія, у якого немає ніяких сумнівів і ситуація якого ніяк не є безвихідною і створена його власною вірою! Скажете ж таке...
На початок Донизу
P.M.

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Пн Квіт 26 2010, 17:02

В природі нема. У Бога є ..

P.M. пише:
Ага! Особливо багато надій зараз є у пана Георгія, у якого немає ніяких сумнівів і ситуація якого ніяк не є безвихідною і створена його власною вірою! Скажете ж таке...
Тут уже хто у що вірить .., такий вихід із ситуації й отримує. У будь-якому випадку не думаю, що ситуація, про яку ви кажете для когось буде бажаною.
На початок Донизу
Василь Васьківський
адмiнiстратор

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Пн Квіт 26 2010, 17:13

P.M. пише:
В природі нема. У Бога є ..

Так бог теж є абстракцією! Детальніше - тут.

P.M. пише:

P.M. пише:
Тут уже хто у що вірить .., такий вихід із ситуації й отримує. У будь-якому випадку не думаю, що ситуація, про яку ви кажете для когось буде бажаною.

Отже, віра може приносити і вихід, і безвихідь!
На початок Донизу
P.M.

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Пн Квіт 26 2010, 17:31

P.M. пише:

Бог ОДИН й віра у Бога одна. Інше, це безбожництво, що є нЕвірство. Воно й створює безвихідь.
На початок Донизу
Василь Васьківський
адмiнiстратор

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Пн Квіт 26 2010, 17:35

P.M. пише:
P.M. пише:

Бог ОДИН й віра у Бога одна. Інше, це безбожництво, що є нЕвірство. Воно й створює безвихідь.

Непогано у Вас виходить: бог один, але віра в одного бога для одних є надією, а для інших - безвихіддю!
На початок Донизу
Oleksa
Гість

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Пн Квіт 26 2010, 18:43

Особливо багато надій зараз є у пана Георгія, у якого немає ніяких сумнівів і ситуація якого ніяк не є безвихідною і створена його власною вірою! Скажете ж таке.
Р.М. пише:
Тут уже хто у що вірить .., такий вихід із ситуації й отримує. У будь-якому випадку не думаю, що ситуація, про яку ви кажете для когось буде бажаною..

Ситуація що склалася на ФРД, для мене виглядає, дещо, іншакше. Це -- власне -- логічне завершення "спіралі". Починалося все "далеко звідси" й давно. Після всенародного піднесення в 2005, як ви всі пам"ятаєте, виник "розкол" (Ющенко-Тимошенко).
Поступово в "обгавкування" одне одного втяглися, практично, всі дописувачі "Майдану" (я знову розглядаю всі ці явища через "енергетичну призму") -- власне будь яка емоційна реакція людини, знаходить свого "Споживача". Цей споживач -- знаючи "адресу донора" -- надалі вже елементарно провокує його на продовження таких дій.

На БП виникає "синдром Андреєва" (людина не контролює себе -- основне завдання -- спровокувати негативну реакцію).
Частина читачів (у вигляді, умовно кажучи, прибічників Тимошенко) пробує (підсвідомо) "Захиститися" -- створює свій форум (НЧ). Але зверніть увагу -- замість того, аби "кучкуватися серед своїх", туди "постійно приписується" doromodan (як і на ВФ -- observer, чи хто там ще...?)

Адмін сайту, сам схоже того не помічаючи, перетворюється в "міні-Януковича" (ще до обрання останнього) -- критикуючи владу за порушення законів, сам зловживає власним становищем. Не вживаючи іншого означення як "Хам" -- сам поводиться не менш по хамському. Калічачи російську, тут і там пише матюки... Все це, також, не може не викликати негативної реакції читаючих...

Рано чи пізно з ФРД, через "пуповину" мало статися теж саме (я, взагалі-то, очікував цього трохи раніше). Воно й сталося.

Пан Георгій, гадаю, підсвідомо, відчував це. Його останні "хаотичні бани", є скоріш, намаганням врятувати ситуацію. І це йому вдалося (я без жартів !) -- за допомогою пана Анатоля.

Зараз -- якщо на ФРД, на протязі якогось часу, вдасться тримати "повний штиль" -- ситуація має поліпшитися. "Сила" залишиться "без харчу", й піде "на пошуки" (може прийти й сюди Sad --якщо "унюхає").

От чому варто такі речі, всім нам, "відслідквувати"...
На початок Донизу
P.M.

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Пн Квіт 26 2010, 23:16

Oleksa пише:
Зараз -- якщо на ФРД, на протязі якогось часу, вдасться тримати "повний штиль" -- ситуація має поліпшитися. "Сила" залишиться "без харчу", й піде "на пошуки" (може прийти й сюди Sad --якщо "унюхає").
Питання хто у чому бачить "Силу". Хтось у слові, а хтось у можливості знищувати слово фізично. Якщо тут отого другого бачення не існує, то жодна "Сила" тут не страшна.
Так само й на ФРД, поліпшення можливе лише тоді, коли одній "Силі" відверто не протистоятиме друга.
Гадаю з урахуванням особистостей це навряд чи можливо.
На початок Донизу
P.M.

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Пн Квіт 26 2010, 23:42

P.M. пише:
Непогано у Вас виходить: бог один, але віра в одного бога для одних є надією, а для інших - безвихіддю!
А хто вам сказав, що це віра в одного Бога. Не назовемо ж Христом Антихриста, хоч останній й намагається заперечити своє анти. Сутність його говорить сама за себе. (Івана 8:44)
На початок Донизу
Oleksa
Гість

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Вт Квіт 27 2010, 00:01

Дві помилки, пане Oleksa
Дякую, пане Василю Васьківський, -- я щось дійсно, ніяк не "вïду"...

Р.М. пише:
Так само й на ФРД, поліпшення можливе лише тоді, коли одній "Силі" відверто не протистоятиме друга

Це один з можливих варіантів. Такі ситуації можуть вирішуватися і взаємними поступками, і "спокійним ігноруванням" (байдужістю). Комусь може стати нецікаво і т.д.... Життя поступово входить "в нормальну колію" (до наступного "загострення").
-----------------------------------------------------------------------------------
Колись ми з Вами пробували "розхитати уяву" -- за "об"єкт" я Вам пропонував взяти фотографію Сонця. Пам"ятаєте?
Якщо є бажання -- можна продовжити. На форумі "Майдану", в одній з тем, з"явилися дописи автора, що, певний час, був відсутнім. Він підписав їх іншим "ніком". Оскільки це людина харизматична, то й його "енергетичний відбиток пальця" (я жартую, даючи таке визначення Smile ) сприймається, досить, "опукло". Спробуйте "вгадати" хто це. Для себе -- писати тут не потрібно (раз людина вирішила так зробити, певно у неї були на те якісь підстави). Щоправда це було (тема) дещо раніше -- коли я зібрався з такою пропозицією звернутися, виявилося що мене "оштрафували" -- тому, не виключаю, Ви ще раніше, самі того дописувача "пізнали". А Ваш розум, тут же (на справді -- на мить пізніше -- проте ми, як правило, цей "зсув в часі" не фіксуємо) дав "пояснення" (стилістика, звороти та т.п.)
тема зветься:
<<Одеса. 17.04.10. Акція "Свободи". Мені сподобалось.(/) >> ( від 17.04)
p.s. а посилання на неї, у мене, "не проходить"... також "бонус"? чи я знову щось не так роблю?.... Sad
На початок Донизу
P.M.

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Вт Квіт 27 2010, 02:45

Oleksa пише:
Колись ми з Вами пробували "розхитати уяву" -- за "об"єкт" я Вам пропонував взяти фотографію Сонця. Пам"ятаєте?
Якщо є бажання -- можна продовжити. На форумі "Майдану", в одній з тем, з"явилися дописи автора, ..

Я пам'ятаю цю картинку червоно-оранжевого кола на чорному тлі, чомусь попри все вона у мене виклиила настороженість. Мені зараз уже самому цікаво, чи можливо "розхитати мою уяву" Rolling Eyes

А того автора Одеса. 17.04.10. Акція"Свободи" http://www2.maidan.org.ua/n/free/1271532655, що під ніком karpo, я так і не розпізнав, хоч і відчув мажорну "опуклість", пройшовшись по його дописах. Притягує. Взагалі я мало навідуюсь на Вільний форум, особливо останнім часом. Він на ФРД коли небудь писав?
На початок Донизу
Oleksa
Гість

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Вт Квіт 27 2010, 08:20

Smile ні, пане Р.М., я мав на увазі дописувача, а не автора теми -- під іншим ніком... Згаданий Вами з"явився пізніше.
Та й я, вже давно, читаю там вибірково... Схоже що рівень тримає лише пан Володимир Мартинюк, як на мене...
На початок Донизу
Oleksa
Гість

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Вт Квіт 27 2010, 09:38

Певно мені слід було нагадати, як краще робити такі "вправи"...
-- відкриваєте тему повністю. Пробігаєте очима підряд тексти повідомленнь, не акцентуючи свою увагу на ніках (але "технічно", а не "примусово". Тобто не починаєте себе картати, якщо ніка дописувача Вами прочитано). Як правило, "пізнавання" ("знайомих") відбувається "на автоматі" -- потім лише "звіряється інформація" (по прочитанні гілки). Наприклад, у вже згаданому раніше випадку, з "синдромом Андреєва" на БП, гадаю багато хто з читаючих цей "потік підсвідомості", відчував що пише одна й та ж людина -- просто важко було знайти логічне пояснення такій поведінці

Хотів дати Вам ще одне посилання "на пробу" -- на цей раз музичне (абсолютно випадково, в розмові з приятелем, вискочило цікаве спостереження), але ж посиланя на "першоджерело"... -- ссилки у гостей, схоже, блокуються (аби не пхали рекламу?). Спробую приватним повідомленням.

Це буде виступ з джазового концерту. Рекомендую слухати не читаючи "хто і що" (навіть, коли виявиться, з перших же акордів, що річ Вам відома) та заплющивши очі. Відзначте що Вам сподобається більше: музичний супровід чи вокал. "Наскільки" ( на "одному рівні", трохи "бїше чіпляє", досить суттєво). Можливо ще виникнуть якісь відчуття/асоціації під час прослуховування. Ну й взагалі -- свій стан до та після...

Написав так розлого (і саме тут), аби й інші бажаючі (якщо знайдуться) могли це зробити...
А Ви вже, дасте саме посилання Smile
----------------------------------------------
І там "не пускають" без реєстрації... Sad

Тоді прохання до Адміна. (Трохи "дивне", та я поясню...)
Пане Василю Васьківський, чи не погодилися б Ви мене зареєструвати? Написавши в данні що Вам заманеться, та надіславши мені пароль на
контактна-адреса(собачка)і.уа -- або й просто тут його опублікувавши?

Справа в тому що я,-- з одного боку,-- не люблю ситуацій коли доводиться казати неправду. З іншого --
"прискіпливу цікавість". Після того, як мене, вчергове ( при спробі втретє, чи навіть вчетверте, зареєструватися ) "завернули". Виник "внутрішній спротив" це робити...
На початок Донизу
P.M.

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Вт Квіт 27 2010, 14:05

Oleksa пише:
Smile ні, пане Р.М., я мав на увазі дописувача, а не автора теми -- під іншим ніком... Згаданий Вами з"явився пізніше.

Що ще раз вказує на мою "нерозхитувану уяву" Crying or Very sad

p.s. а karpo мені таки сподобався
На початок Донизу
Oleksa
Гість

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Вт Квіт 27 2010, 19:19

Р.М. пише:
Що ще раз вказує на мою "нерозхитувану уяву"
та тут, може бути не зовсім вірним й моє переконання, що інша людина має відчувати щось подібне. Ну це, якби чоловік з абсолютним слухом почав мене вмовляти, аби я розрізнив звучання якихось пів-тонів, в двох складних (і подібних) акордах... Просто -- помітив -- серед тих кого цікавить "сенс життя", людей з розвиненою чутливістю (або схильністю до неї) таки більший відсоток. Просто можуть бути інші "органи реєстрації"... Доречі,
Р.М. пише:
Я пам'ятаю цю картинку червоно-оранжевого кола на чорному тлі, чомусь попри все вона у мене викликала настороженість
Якщо у Вас десь збереглося посилання (у мене -- ні), то -- за бажання -- можна повторити і той експеримент. Зі зміною енергетичного стану людини, змінюється й сприйняття. Щоправда це стосується
речей, які мають "постійну енергетику". Сонце до таких не належить. А якщо ще це були фото світила в поточний момент, то відчуття тривоги могло, запросто, бути наслідком якихось там "процесів" (спалахів,
підвишенної активності, тощо...).
А чи не скористалися Ви моєю порадою "оцінити" цей сайт? Якщо так, то які результати?
Можна використовувати й простішу форму , розмістивши лише адресу всередині.
Дякую. Зараз спробую.
Музичний твір для "тестування"! АЛЕ...

...ОП? ні -- УПС.. Sad
Я спробую Вас зареєструвати, але Ви не вказали електронну адресу, а вона необхідна, мабуть....
та я вказав, але -- побоюючись чергових "проісков"/"анти-бонусів" -- зробив це, трохи, неоковирно:
контактна-адреса(собачка)і.уа
kontaktna-adresa@i.ua
На початок Донизу
P.M.

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Вт Квіт 27 2010, 19:37

Oleksa пише:
Доречі,
Р.М. пише:
Я пам'ятаю цю картинку червоно-оранжевого кола на чорному тлі, чомусь попри все вона у мене викликала настороженість
Якщо у Вас десь збереглося посилання (у мене -- ні), то -- за бажання -- можна повторити і той експеримент.
. . .
А чи не скористалися Ви моєю порадою "оцінити" цей сайт? Якщо так, то які результати?
Так от я й раніше хотів повернутися до цього "експерименту", але носилання не знаходив, як і нової пропозиції від вас не поступало.

Цю гілку можна було б віднайти на Майдані, задіявши ПОШУК. Чи пам'ятаєте ви якісь власні слова, фрази котрими могли тоді скористатись, по них можна було б віднайти й гілку з посиланнями на фото.
На початок Донизу
Oleksa
Гість

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Вт Квіт 27 2010, 20:32

Знайти-то, певно, можна.. але ж у мене "незадача", як бачите, з розміщенням посиланнь...
Нехай вже, як пан Василь Васьківський, допоможе мені отримати "допуска"...
-------------------------------------------------
В принципі, деякі "відчуття енергії" (лише певної частоти), супроводжуються мимовільними м"язовими скороченнями, або -- більш "тонкі" -- тактильними вічуттями. Це десь може бути схожим на те (приблизно), що відбувається, коли в нашій присутності, наприклад, "цвяхом по склу".
Головна ознака -- десь "неочікуваність" (попервах. Далі вже у Вас буде своя "класифікація"), "незапрограмованість" (розумом), спонтанність...

Проте і тут все індивідуально -- можуть бути і якісь Образи. Можуть пахощі. Тепло/прохолода в якихось частинах тіла, відчуття (тимчасове) "протягу"...
Для Вас, припускаю, найлегшим буде пригадати якісь "особливі моменти" під час молитовних практик. Це так -- для "розкачки"
На початок Донизу
P.M.

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   Ср Квіт 28 2010, 15:33

Oleksa пише:
В принципі, деякі "відчуття енергії" (лише певної частоти), супроводжуються мимовільними м"язовими скороченнями, або -- більш "тонкі" -- тактильними вічуттями. Це десь може бути схожим на те (приблизно), що відбувається, коли в нашій присутності, наприклад, "цвяхом по склу".
Ваш приклад навів мене на думку, що існує якийсь діапазон "відчуттів енергї". Адже те, що приблизно можна відчути коли "цвяхом по склу", або пінопластом, або коли шкрябати кастрюлю Smile напевно де-що інше, коли упізнаєш автора за його стилем.

Oleksa пише:
Для Вас, припускаю, найлегшим буде пригадати якісь "особливі моменти" під час молитовних практик. Це так -- для "розкачки"
Та момент, в принципі один і то й самий ...

Знаєте, от зараз в моїй уяві з'явилося таке порівняння, щодо моєї "нерозхитуваності".
Ще раніше я бува заглядував до ізотеричної літератури, де можна розпізнати перегуки з іншими релігіями. І хоч я собі твердо постановив що, усе те що перечить Святому Письму тут же відкидувати як непотрібний хлам і в принципі не боявся (й не боюсь) підпасти під чужий вплив, мимовільні мої спроби повернутися до цієї літератури закінчувалися мимовільними відмовами.
В даному ж випадку, оте до чого направлена моя цікавість, походить не стільки від самого предмету, як від вашої особи. Допускаю, що у мені могла б з'являтися жорсткість, коли б такі розмови велися з кимось іншим.
На початок Донизу
Спонсируемый контент

СтворюватиТема: Re: Причина існування віри   

На початок Донизу

Причина існування віри
Попередня тема Наступна тема На початок 
Сторінка 1 з 2Перейти до сторінки : 1, 2  Наступне

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Социс :: Людська актуальність :: релiгiя-
Перейти до: