Социс
Социс
Социс
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Социс

Социс є форум громадянської та філософської думки
 
ФорумФорум  PortalPortal  ПошукПошук  Останні зображенняОстанні зображення  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

 

 Коментар з приводу одного інтерв’ю з Ніколою Тесла

Перейти донизу 
АвторПовідомлення
Василь Васьківський
адмiнiстратор
Василь Васьківський


Чоловік К-ть повідомлень : 618
Звідки : Софія
Registration date : 21.01.2008

Коментар з приводу одного інтерв’ю з Ніколою Тесла Empty
ПовідомленняТема: Коментар з приводу одного інтерв’ю з Ніколою Тесла   Коментар з приводу одного інтерв’ю з Ніколою Тесла Icon_minitimeСр Жовт 16 2019, 13:41

Сьогодні я отримав від Маї повідомлення про одне інтерв’ю з Ніколою Тесла і вирішив його прокоментувати.

Нікола Тесла пише:
Също се опитвам да разбера как да отключа енергията, която се съдържа около нас. Това, което виждаме като празно пространство, е просто проявлението на заспала енергия. Никъде няма празно пространство. В черните дупки, за които говорят астрономите, се съдържат най-големите източници на енергия и живот.

Насправді, простір є не фізичним об’єктом, а умоглядною конструкцією. А чорні діри є фізичними об’єктами!

Нікола Тесла пише:
Нека поговорим за раждането на Вселената. Материята е създадена от изначалната и безкрайна енергия, която наричаме Светлина. Материята е проявление на безкрайните форми на Светлината, защото енергията е по-стара.

Енергія теж не є фізичним об’єктом, а є фізичною величиною, яка характеризує стан фізичних об’єктів. Є й багато інших фізичних величин – імпульс, момент імпульсу, спін, заряд та інші. А те, що Нікола Тесла називає матерією, називається речовиною. А теперішній фізичний Всесвіт народився внаслідок нестабільности вакууму того фізичного Всесвіту, який був до Великого вибуху...


Нікола Тесла пише:
Запомнете, не пространството се изкривява, а човешкият ум, който не може да осъзнае безкрайността. Ако създателят на теорията за относителността я осъзнава добре, то той би получил безсмъртие, даже физически, стига да иска. Аз съм част от Светлината и тя е музика. Светлината насища всичките ми шест сетива – виждам я, чувам я, докосвам я, помирисвам я, и я мисля. Мисленето за нея е моето шесто чувство. Частиците светлина са написани ноти. Една светкавица може да е цяла соната. Хиляди светкавици са цял концерт.

Безмежність не є фізичним поняттям, а є математичною абстракцією. Тому ніхто не є частиною безмежности!

Нікола Тесла пише:
Числата и уравненията са знаци, които описват музиката на Светлината. Ако Айнщайн беше чул тези звуци, той нямаше да измисля теория на относителността. Тези звуци служат като съобщения за смисъла на живота, че Вселената съществува в перфектна хармония и красотата ѝ е и причина и следствие на Сътворението. Нютон е научил, че тайната се крие в геометричната подредба и движението на небесните тела. Той разбрал, че във Вселената действа висш закон на хармонията. Изкривеното пространство е хаос, хаосът не е музика.

Хаос теж є умоглядною конструкцією! Ніде у Всесвіті ніякого хаосу немає…

Нікола Тесла пише:
Илюзиите са ме съпътствали цял живот. Бях в Париж, когато видях смъртта на майка ми. В небето, изпълнено със светлина и музика, се носеха прекрасни същества. Едно от тях беше образ на майка, която ме гледаше с безкрайна любов. След като видението изчезна, аз знаех, че майка ми е починала.

Ілюзії, марення, сни і таке інше є психічними станами. А психіка є фізичною підсистемою фізичної системи живого організму людини чи тварини.

Нікола Тесла пише:
Струва ми се, че долавям философия от будистки текстове? Точно така. Има едно изначално познание, което човек винаги е притежавал. Вселената се състои само от една субстанция, която има безброй проявления. Посланията са навсякъде около нас, просто ние сме глухи и слепи за тях. Ако се свържем с тях психически, те започват да излизат наяве. Има много ябълки, но само един Нютон. Той е имал нужда само една ябълка да падне пред него.

Субстанція є теж умоглядною конструкцією. Існують електрони, протони, нейтрони, ядра, фотони, кулонівські пари та інші фізичні системи, а не якась субстанція.

Нікола Тесла пише:
Въображението е по-реално от самия живот според вас? Въображението дава живот на живота. Аз се храня с мислите си. Научил съм се да контролирам емоциите, мечтите и виденията си. Целия си живот съм прекарал в екстаз. Това е източникът на моето щастие. Това ме е поддържало през всичките години на работа, която е достатъчна за пет живота. Най-добре е да се работи нощем, защото тогава се виждат звездите и връзката с Вселената е по-силна.

Натхнення є передумовою творчости.

Нікола Тесла пише:
Споменахте, че аз, както всичко друго, съм Светлина. Това ме ласкае, но признавам, че не го разбирам напълно. Бихте ли обяснили? Защо да не разбирате? Толкова е просто. Всичко е светлина. В някой лъч светлина се крие съдбата на една нация, всяка нация си има собствен лъч. И запомнете: никой човек, който е съществувал, не е умирал. Той се трансформира в светлина и продължава да съществува под тази форма. Тайната на това се крие във факта, че светлината се връща в началното си състояние.

Світло є випромінювання фотонів, але не все є випромінюванням фотонів!

Нікола Тесла пише:
Това прераждане ли означава? Предпочитам да го наричам връщане към предишна енергия. Христос и няколко други са знаели тази тайна. Аз се опитвам да разбера как да запазвам тази енергия. Не го правя за себе си, а за доброто на човечеството. Вярвам, че моите открития правят живота на хората по-лесен и го насочват към едно по-морално и духовно състояние.

Життя є незворотній процес еволюції макроскопічного конденсату кулонівських пар всередині живого організму.



Джерело цитат: https://blitz.bg/lyubopitno/nepublikuvano-116-godini-intervyu-s-nikola-tesla-shche-dade-otgovori-na-vsichkite-vi-vprosi_news510237.html?fbclid=IwAR0YjBt6zbeT8Iubud6JJj9jlbfZYJ0lKsJG1kfsFKHIPBWcCP45rQ9c1uA


16.10.2019р.
Повернутися до початку Перейти донизу
http://www.socys.narod.ru/carstvo.htm
 
Коментар з приводу одного інтерв’ю з Ніколою Тесла
Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Социс :: Пізнання та істина :: наука та освіта-
Перейти до: